Make your own free website on Tripod.com

2010 Fall Indoor Schedule

Home
Facility Location
Schedule
Standings & Results
Main page
Leading Scorers
Registration Info

Date Time Home Team Away Team Field Div
November 23
Exhibition
7:05pm NAFC Origami FC Alliance Ultrasports East A
7:05pm Wize Guyz Spartans Ultrasports West B
8:05pm Copper Bullets Ethnikos FC Ultrasports East A
8:05pm Sporting Abeergut U-Sector Ultrasports West B
8:05pm Individuals 1 Individuals 2 Major League Sportsplex Open
9:05pm Jager Bombers Real Toronto FC Ultrasports East A
9:05pm Scarborough Athletic Adam Rickman's Team Ultrasports West Over 35
9:05pm Individuals 3 Individuals 4 Major League Sportsplex Open
10:05pm Pandesal F.C. Blackwood Forest Ultrasports East B
10:05pm Beaches FC Intact Ultrasports West Over 35
10:05pm Individuals 5 Individuals 6 Major League Sportsplex Open
11:05pm Horio Renaissance FC Ultrasports East B
11:05pm Toronto Tigers UAFC Ultrasports West Over 35
11:05pm Scarborough Ruckus Red Bulls Major League Sportsplex Over 35
November 30
Week 1
7:05pm Sporting Abeergut Renaissance FC Ultrasports East B
7:05pm Jager Bombers Copper Bullets Ultrasports West A
8:05pm Wize Guyz Pandesal F.C. Ultrasports East B
8:05pm Ethnikos FC NAFC Origami Ultrasports West A
8:05pm Adam Rickman's Team Beaches FC Major League Sportsplex Over 35
9:05pm UAFC Scarborough Ruckus Ultrasports East Over 35
9:05pm FC Alliance Real Toronto FC Ultrasports West A
9:05pm Individuals 1 Individuals 3 Major League Sportsplex Open
10:05pm Toronto Tigers Scarborough Athletic Ultrasports East Over 35
10:05pm Intact Red Bulls Ultrasports West Over 35
10:05pm Individuals 2 Individuals 6 Major League Sportsplex Open
11:05pm Spartans U-Sector Ultrasports East B
11:05pm Blackwood Forest Horio Ultrasports West B
11:05pm Individuals 4 Individuals 5 Major League Sportsplex Open
December 7
Week 2
7:05pm Toronto Tigers Scarborough Ruckus Ultrasports East Over 35
7:05pm Horio Spartans Ultrasports West B
8:05pm Red Bulls Beaches FC Ultrasports East Over 35
8:05pm Jager Bombers Ethnikos FC Ultrasports West A
8:05pm Scarborough Heat Hattrick Heroes Major League Sportsplex Open
9:05pm Scarborough Athletic UAFC Ultrasports East Over 35
9:05pm NAFC Origami Real Toronto FC Ultrasports West A
9:05pm The Sharpshooters Blue Devils Major League Sportsplex Open
10:05pm Pandesal F.C. U-Sector Ultrasports East B
10:05pm Blackwood Forest Sporting Abeergut Ultrasports West B
10:05pm Wize Guyz Renaissance FC Major League Sportsplex B
11:05pm Adam Rickman's Team Intact Ultrasports East Over 35
11:05pm Copper Bullets FC Alliance Ultrasports West A
11:05pm Real Scarborough FC GTA Strikers Major League Sportsplex Open
December 14
Week 3
7:05pm U-Sector Wize Guyz Ultrasports East B
7:05pm Scarborough Athletic Red Bulls Ultrasports West Over 35
8:05pm Pandesal F.C. Spartans Ultrasports East B
8:05pm Scarborough Ruckus Beaches FC Ultrasports West Over 35
8:05pm Blue Devils Hattrick Heroes Major League Sportsplex Open
9:05pm Sporting Abeergut Horio Ultrasports East B
9:05pm Copper Bullets Real Toronto FC Ultrasports West A
9:05pm Scarborough Heat GTA Strikers Major League Sportsplex Open
10:05pm Adam Rickman's Team Toronto Tigers Ultrasports East Over 35
10:05pm Ethnikos FC FC Alliance Ultrasports West A
10:05pm Blackwood Forest Renaissance FC Major League Sportsplex B
11:05pm Intact UAFC Ultrasports East Over 35
11:05pm NAFC Origami Jager Bombers Ultrasports West A
11:05pm The Sharpshooters Real Scarborough FC Major League Sportsplex Open
December 21
Week 4
7:05pm Renaissance FC Spartans Ultrasports East B
7:05pm Adam Rickman's Team UAFC Ultrasports West Over 35
8:05pm Jager Bombers FC Alliance Ultrasports East A
8:05pm Pandesal F.C. Sporting Abeergut Ultrasports West B
8:05pm Red Bulls Toronto Tigers Major League Sportsplex Over 35
9:05pm Real Toronto FC Ethnikos FC Ultrasports East A
9:05pm Intact Scarborough Ruckus Ultrasports West Over 35
9:05pm GTA Strikers Hattrick Heroes Major League Sportsplex Open
10:05pm NAFC Origami Copper Bullets Ultrasports East A
10:05pm Horio U-Sector Ultrasports West B
10:05pm Blue Devils Real Scarborough FC Major League Sportsplex Open
11:05pm Beaches FC Scarborough Athletic Ultrasports East Over 35
11:05pm Blackwood Forest Wize Guyz Ultrasports West B
11:05pm Scarborough Heat The Sharpshooters Major League Sportsplex Open
December 28 NO GAMES SCHEDULED
January 4
Week 5
8:05pm Horio Pandesal F.C. Ultrasports East B
8:05pm The Sharpshooters GTA Strikers Ultrasports West Open
8:05pm Blackwood Forest Spartans Major League Sportsplex B
9:05pm Sporting Abeergut Wize Guyz Ultrasports East B
9:05pm Toronto Tigers Intact Ultrasports West Over 35
9:05pm Adam Rickman's Team Red Bulls Major League Sportsplex Over 35
10:05pm Scarborough Athletic Scarborough Ruckus Ultrasports East Over 35
10:05pm Real Scarborough FC Hattrick Heroes Ultrasports West Open
10:05pm UAFC Beaches FC Major League Sportsplex Over 35
11:05pm Renaissance FC U-Sector Ultrasports East B
11:05pm Blue Devils Scarborough Heat Ultrasports West Open
January 11
Week 6
8:05pm Beaches FC Toronto Tigers Ultrasports East Over 35
8:05pm Adam Rickman's Team Scarborough Ruckus Ultrasports West Over 35
8:05pm Pandesal F.C. Renaissance FC Major League Sportsplex B
9:05pm Copper Bullets Jager Bombers Ultrasports East A
9:05pm Red Bulls UAFC Ultrasports West Over 35
9:05pm U-Sector Blackwood Forest Major League Sportsplex B
10:05pm Real Toronto FC FC Alliance Ultrasports East A
10:05pm Horio Wize Guyz Ultrasports West B
10:05pm Intact Scarborough Athletic Major League Sportsplex Over 35
11:05pm NAFC Origami Ethnikos FC Ultrasports East A
11:05pm Sporting Abeergut Spartans Ultrasports West B
January 18
Week 7
7:05pm UAFC Toronto Tigers Ultrasports East Over 35
7:05pm Renaissance FC Horio Major League Sportsplex B
8:05pm Scarborough Athletic Adam Rickman's Team Ultrasports East Over 35
8:05pm GTA Strikers Real Scarborough FC Ultrasports West Open
8:05pm Ethnikos FC Jager Bombers Major League Sportsplex A
9:05pm Intact Beaches FC Ultrasports East Over 35
9:05pm Blue Devils The Sharpshooters Ultrasports West Open
9:05pm FC Alliance Copper Bullets Major League Sportsplex A
10:05pm Spartans Wize Guyz Ultrasports East B
10:05pm U-Sector Sporting Abeergut Ultrasports West B
10:05pm Real Toronto FC NAFC Origami Major League Sportsplex A
11:05pm Blackwood Forest Pandesal F.C. Ultrasports East B
11:05pm Hattrick Heroes Scarborough Heat Ultrasports West Open
11:05pm Red Bulls Scarborough Ruckus Major League Sportsplex Over 35
January 25
Week 8
8:05pm FC Alliance Ethnikos FC Ultrasports East A
8:05pm Pandesal F.C. Wize Guyz Ultrasports West B
8:05pm U-Sector Spartans Mjr League Sportsplex 2 B
9:05pm Jager Bombers NAFC Origami Ultrasports East A
9:05pm Horio Blackwood Forest Ultrasports West B
9:05pm Red Bulls Intact Mjr League Sportsplex 2 Over 35
10:05pm UAFC Scarborough Ruckus Ultrasports East Over 35
10:05pm Renaissance FC Sporting Abeergut Ultrasports West B
10:05pm Scarborough Athletic Toronto Tigers Mjr League Sportsplex 2 Over 35
11:05pm Real Toronto FC Copper Bullets Ultrasports East A
11:05pm Beaches FC Adam Rickman's Team Ultrasports West Over 35
February 1
Week 9
8:05pm Scarborough Ruckus Toronto Tigers Ultrasports East Over 35
8:05pm UAFC Scarborough Athletic Ultrasports West Over 35
8:05pm Sporting Abeergut Blackwood Forest Mjr League Sportsplex 2 B
9:05pm Scarborough Heat The Sharpshooters Ultrasports East Open
9:05pm Intact Adam Rickman's Team Ultrasports West Over 35
9:05pm Wize Guyz Renaissance FC Mjr League Sportsplex 2 B
10:05pm Blue Devils Real Scarborough FC Ultrasports East Open
10:05pm Beaches FC Red Bulls Ultrasports West Over 35
10:05pm Spartans Horio Mjr League Sportsplex 2 B
11:05pm GTA Strikers Hattrick Heroes Ultrasports East Open
11:05pm U-Sector Pandesal F.C. Ultrasports West B
February 8
Week 10
Over 35 Qtrs
8:05pm Adam Rickman's Team (1) Red Bulls (8) Ultrasports East Over 35
8:05pm Copper Bullets Ethnikos FC Ultrasports West A
8:05pm Blue Devils Scarborough Heat Mjr League Sportsplex 2 Open
9:05pm Toronto Tigers (2) Scarborough Ruckus (7) Ultrasports East Over 35
9:05pm NAFC Origami FC Alliance Ultrasports West A
9:05pm GTA Strikers The Sharpshooters Mjr League Sportsplex 2 Open
10:05pm Scarborough Athletic (3) Beaches FC (6) Ultrasports East Over 35
10:05pm Horio Sporting Abeergut Ultrasports West B
10:05pm Hattrick Heroes Real Scarborough FC Mjr League Sportsplex 2 Open
11:05pm UAFC (4) Intact (5) Ultrasports East Over 35
11:05pm Real Toronto FC Jager Bombers Ultrasports West A
February 15
Playoffs
8:05pm GTA Strikers Blue Devils Ultrasports East Open
8:05pm Renaissance FC Blackwood Forest Ultrasports West B
9:05pm Scarborough Heat Real Scarborough FC Ultrasports East Open
9:05pm Wize Guyz U-Sector Ultrasports West B
10:05pm The Sharpshooters Hattrick Heroes Ultrasports East Open
10:05pm Spartans Pandesal F.C. Ultrasports West B
11:05pm Red Bulls (8) Scarborough Ruckus (7) Ultrasports East Over 35
February 22
Playoffs
7:05pm Division B - 1st Place Division B - 8th Place Ultrasports East B
8:05pm Division B - 2nd Place Division B - 7th Place Ultrasports East B
8:05pm FC Alliance NAFC Origami Ultrasports West A
9:05pm Adam Rickman's Team (1) Intact (5) Ultrasports East Over 35
9:05pm Real Toronto FC Jager Bombers Ultrasports West A
10:05pm Toronto Tigers (2) Beaches FC (6) Ultrasports East Over 35
10:05pm Ethnikos FC Copper Bullets Ultrasports West A
11:05pm Division B - 3rd Place Division B - 6th Place Ultrasports East B
11:05pm Division B - 4th Place Division B - 5th Place Ultrasports West B
March 1
Playoffs
8:05pm Blue Devils GTA Strikers Ultrasports East Open
8:35pm Division B semifinal - Winner of 1 vs 8 / 4 vs 5 Ultrasports West B
9:05pm Scarborough Heat Real Scarborough FC Ultrasports East Open
9:35pm Division A - 1st Place Division A - 4th Place Ultrasports West A
10:05pm The Sharpshooters Hattrick Heroes Ultrasports East Open
10:35pm Division B semifinal - Winner of 2 vs 7 / 3 vs 6 Ultrasports West B
11:05pm Division A - 2nd Place Division A - 3rd Place Ultrasports East A
March 8
Playoffs
8:05pm Open - 1st Place Open - 4th Place Ultrasports East Open
8:35pm Divison A - Finals Division A - Finals Ultrasports West A
9:05pm Open - 2nd Place Open - 3rd Place Ultrasports East Open
9:35pm Over 35 - Finals Over 35 - Finals Ultrasports West Over 35
10:05pm Division B - Finals Division B - Finals Ultrasports East B
10:35pm Division A - 5th Place Division A - 6th Place Ultrasports West A
March 15
Playoffs
8:05pm Open - Finals Open - Finals Ultrasports East Open